ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЄ

6-го червня українські православні відзначатимуть одне з найважливіших святцерковного календаря – Вознесіння Господнє.

Цей день присвячений відходу Ісуса Христа до небесного храму Господа. Згідно з Євангелієм, на 40 день після Воскресіння Ісус разом з апостолами піднявся на Єлевонську гору в Єрусалимі.Там він дав своїм учням останні настанови, і вознісся на небеса у плоті. Вважається, що цього дня Спаситель завершив свій земний шлях та потрапив до Раю. Для мене це знакове свято тому що 2008 року я сподибився побувати на горі Єлевонській і прикластися до каменя Вознесіння, з якого Господь наш Ісус Христос в плоті піднявся на небо, це надзвичайні відчуття для кожної віруючої людини. Історичні фото і спогади переносят в ті приємні часи.

Вознесіння Господнє належить до числа двонадесятих свят, а дата його святкування прив’язана до дати Великодня. В Православ’ї Вознесіння традиційно відзначається на 40 день після свята Пасхи. Так, в нинішньому році Вознесіння відзначається 6 червня.

Питання про те, як відзначати Вознесіння Господнє часто цікавить не лише віруючих, але і тих, хто будує собі плани наліто.

Традиції на Вознесіння – як святкувати! НаВознесіння Господнє в православних храмах проводиться урочиста служба, віруючі з ранку йдуть до церкви.В народній пам’яті традиції Вознесіння змішалися з дохристиянськими язичницькими звичаями. Так, день Вознесіння вважався днем завершення весни та приходу літа. Наші пращури на Вознесіння палили багаття та влаштовували народні гуляння з хороводами. У деяких регіонах було заведено пекти особливу випічку («драбинки») або млинці «Ісусу на доріжку» і ходити з нею в гості до близьких і родичів.

Вважалося, що в період з Великодня до Вознесіння брама потойбічного світу була відкрита, і душі померлих могли вільно перебувати серед живих. У зв’язку з цим небажаною була відмова подавати пожертву жебракам. Саме Вознесіння вважалося також і поминальним днем. Дівчата і жінки на Вознесіння збиралися в будинку без чоловіків і смажили велику яєчню, промовляючи молитви, щоб захистити посіви та худобу від хвороб.

Вознесіння Господнє прикмети!

З Піднесенням пов’язана ціла низка народних прикмет. Так, сонячна і суха погода на Вознесіння означала, що хлібороби могли сміливо сіяти теплолюбні злаки. Якщо після Вознесіння настають спекотні дні, то у водоймах вже можна купатися, не боячись застуди. Вважалося, що ранкова роса, зібрана до сходу Сонця на Вознесіння, мала цілющі властивості.Холод і дощ на Вознесіння вважались поганим знаком –передбачалося, що це віщує неврожай і хвороби худоби.

Вознесіння – що не можна робити.

За церковним завітом у Вознесіння не варто займатися важкою фізичною працею. Крім того, не можна виносити з хати сміття і плювати на землю – це пов’язано з тим, що в період між Воскресінням і Вознесінням Ісус ходив серед людей в образі жебрака. Крім того, у Вознесіння з церкви виносять плащаницю, тому привітання «Христос Воскрес!» з цього дня не вживається.

Ми на Facebook
Погода

St. Nicholas Monastery
Kharkiv-Poltava diocese
Ukrainian Autocephalous Orthodox Church